Ak ste boli informovaní o schválení žiadosti a máte už platobný terminál pri sebe, je možné pomocou aktivačného PIN aktivovať platobné služby.
Aktivovať terminál môžete buď sami pomocou návodu uvedeného nižšie alebo kontaktujte zákaznícku podporu Dotypay a dohodnite si termín pre pomoc s aktiváciou.

V prípade prenájmu Vám môže byť doručený už aktivovaný terminál. Že je terminál aktívny zistíte po jeho zapnutí v Menu domovskej obrazovky. Kliknutím na 3 čiarky v ľavom hornom rohu sa zobrazí lišta s možnosťami. Pokiaľ je terminál aktívny, vedľa ikony sa zobrazuje názov firmy či podnikateľa, v opačnom prípade, sa zobrazuje Demo company. Pre deaktiváciu stačí zvoliť 1 Odhlásiť sa a pokračovať podľa kapitoly Aktivácia terminálu – návod.

Aktívny terminál

Terminál v DemeSprevádzkovanie s pomocou pracovníka zákazníckej podpory Dotypay

Odporúčame aktiváciu vykonať s pracovníkom zákazníckej podpory, časová náročnosť aktivácia je cca 15 minút. Je potrebné mať terminál zapnutý, pripojený k internetu, vložený termo kotúčik a pripravenú platobnú kartu pre test transakcie. Pracovník podpory Vás v dohodnutý termín kontaktuje, spoločne terminál aktivujete, budú Vám vysvetlené funkcie terminálu a vyskúšate aj platbu a storno transakcie. Zároveň Vám pracovník môže zodpovedať Vaše prípadné otázky.